Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 29.10.2018 22:18:14 

"of Carinae"

   

TOPlist
Standard + Řády

 Standard FCI č. 1626 / 24.6.1987 

 

Celkový dojem:

Vyvážená kombinace osvalení a síly s elegancí a ladností celkových linií. Stavěn pro rychlost a výkon. Je třeba se vyvarovat jakékoliv podobě přehánění.

Charakteristika:
Ideální průvodce. Vysoce přizpůsobivý v domácím i sportovním prostředí.

Povaha: Přátelský, přítulný, vyrovnaný.

Hlava a lebka:

Dlouhá a suchá, plochá mozkovna přechází lehkým stopem k hřbetu nosu, poměrně široká mezi očima, silné a jasně vyznačené čelisti, černý čenich, u modrých psů je povolen namodralý čenich, u játrově zbarvených psů játrový čenich, u bílých nebo strakatých psů je přípustný i "motýlí" čenich.

Oči: Oválné, zářivé, velmi pozorný výraz.

Uši: Růžicové, malé, tvořené jemnou kůží.

Chrup: Silné čelisti s dokonalým, pravidelným, nůžkovým skusem, tzn. Horní řezáky přesahují těsně řezáky spodní a stojí kolmo k čelistem.

Krk: Dlouhý, svalnatý, elegantně klenutý.

Hrudní končetiny:

 Plece šikmé a osvalené, lopatky dosahují až k páteři, kde se zřetelně rýsují. Zpředu je průběh mezi lokty a lopatkami přímý a svislý, přední fronta ne příliš široká, zápěstí pevná, lehce pružící, lokty pod trupem dobře postavené.

Trup: Velice hluboká hruď s dostatečným prostorem pro srdce, hluboký hrudník. Široký, dobře vyznačený a pevný hřbet, spíše delší, se zřetelným klenutím beder, ne však s vyhrbením. Bedra vzbuzují dojem mohutnosti a síly. Žebra správně klenutá a dobře osvalená u nasazení hřbetu.

Pánevní končetiny:

Silná, nahoře široká stehna, dobře zaúhlená kolena, nízko postavená hlezna. V klidu pes zabírá v postoji hodně místa a vykazuje vydatný posun.

Tlapky:

Velmi jasně prokreslené, prsty tlapek jsou od sebe dobře oddělené, dobře klenuté, silné polštářky.Ocas: Bez praporce. Dlouhý, zužující se. Při pohybu se nese v lehkém oblouku nahoru, ale nezvedá se nad hřbet.

Chůze, pohyb:

Volný, pánevní končetiny se dostatečně předsunují pod tělem, aby dávaly pohybu záběr. Hrudní končetiny se pohybují v chůzi rovnoběžně nízko nad zemí, dosahují daleko dopředu. Pohyb celkově nemá toporný, ani s vysokou akcí končetin, krátký, drobivý ani hopkavý.

Osrstění: Jemné, krátké, přiléhavé.

Barva: Všechny barvy nebo jejich kombinace.

Velikost: kohoutková výška psů: 47 - 51 cm, fen: 44 - 47 cm.